Programy partnerskie czyli programy afiliacyjne – co to jest?

Programy partnerskie czyli programy afiliacyjne – co to jest?

Programy partnerskie to inaczej programy afiliacyjne, w których właściciel płaci partnerowi prowizje od sprzedanych produktów lub usług. Partner promuje ofertę poprzez linki partnerskie na swojej stronie internetowej, blogu, portalach społecznościowych czy forach tematycznych. Sposób promowania jest dowolny, ale zgodny z regulaminem danego programu a firma dostarcza materiały promocyjne, które partner może wykorzystać podczas promocji.

Rejestrując się w programie partnerskim otrzymujesz własny unikatowy link partnerski, który przekierowuje klienta na stronę firmy lub produktu zapamiętując go jednocześnie w Twojej strukturze. System pamięta klienta przez jakiś okres czasu (różny w zależności od firmy), od momentu kliknięcia w baner. Jeśli klient dokona zakupu Ty dostajesz prowizję.

programy partnerskie

To w jaki sposób będziesz promować ofertę zależy od Ciebie.

Możesz założyć bloga, na którym będziesz opisywać produkty finansowe i przekierowywać klienta swoim linkiem partnerskim do konkretnego produktu. Może to być blog czytelniczy, na którym opisując książki przekierujesz klientów do strony zakupu.

Inny sposób to umieszczenie na blogu czy stronie bannera reklamowego przygotowanego przez firmę, który przekieruje klienta na stronę firmy lub tworzenie stron sprzedażowych.

Możesz promować poprzez posty na portalach społecznościowych wykorzystując grafiki danej firmy, czy udostępniając post z bloga.

Jeśli aktywnie uczestniczysz w forach tematycznych czy grupach na Facebook to tam też możesz próbować promować tylko uważaj aby nie spamować.

Programy partnerskie  to dobry sposób na dorobienie sobie do budżetu domowego.

Jest to jeden ze sposobów  na dywersyfikację dochodów

  • Przede wszystkim nie musisz inwestować aby rozpocząć współpracę z firmą.
  • Sprzedajesz produkty firmy, nie magazynujesz ich.
  • Nie martwisz się o dystrybucję ani obsługę klienta, firma która polecasz zrobi to za Ciebie.
  • Nie musisz prowadzić działalności gospodarczej bo zawierasz z firmą umowę zlecenie.

Ile zarobisz zależy od tego ile pracy włożysz w promowanie. Możesz dorobić trochę do budżetu domowego, są tacy co zarabiaj niezłą pensję z tego typu programów ale oni traktują to jako pracę i zajmują się głownie tym.

Tu przedstawiłam ogólny zarys funkcjonowania programów partnerskich, których jest wiele na rynku. W kolejnych wpisach opiszę te które znam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *