dywersyfikacja dochodów

Jedno źródło dochodu czy dywersyfikacja?

Jedno źródło dochodu czy dywersyfikacja?

Pracujesz na etacie czy prowadzisz firmę – masz jedno źródło dochodu. Jeśli jesteś w związku i Twój partner/partnerka też pracuje macie dwa źródła dochodu. Gdy jedno z Was z jakichś powodów przestanie pracować, to zawsze ta druga osoba jakieś pieniądze przyniesie do domu. Czy wystarczy to na Wasze utrzymanie? Najczęściej nie.  A jeszcze gorzej gdy jedna osoba nie pracuje bo np. zajmuje się małymi dziećmi albo niedołężnymi rodzicami i nagle ta druga straci pracę. Często wtedy łapie byle co, bo przecież trzeba opłacić rachunki, kupić jedzenie… . Masz jakiś plan B na taką ewentualność?

Jak się zabezpieczyć?

Możesz zacząć odkładać pieniądze na czarną godzinę. Nie masz z czego? Znam to, czasem i 10 zł to za dużo. Ale spróbuj odkładać chociaż po parę złotych. Aby wyrobić sobie nawyk. Też tak odkładałam i bywało, że te kilkadziesiąt czy kilkaset złotych przydało się w trudnych momentach. Wypłacałam i zaczynałam od nowa odkładać. Jednak to są pieniądze awaryjne, gdy je wypłacisz nadal nie masz stałego dochodu.

Możesz tez znaleźć źródło dodatkowego dochodu.  Już teraz zanim nastąpi to czego najbardziej się boisz. Wiem, masz teraz pracę i nic nie zapowiada, że ją stracisz. Ale życie pisze różne scenariusze więc lepiej się zabezpieczyć. Dodatkowy dochód zasilający nasze oszczędności jest bardzo motywujący, a Ty będziesz się czuć bezpiecznie i nie będziesz się bać czarnych scenariuszy. I Ni chodzi mi o to aby pracować na dwóch etatach po 16 godzin dziennie ale o źródło dochodu pasywnego.

Wiesz co to jest dochód pasywny?

Dochód pasywny – oznacza dochód bez stałego angażowania własnej pracy, czyli że raz wykonana praca przynosi  zyski, przez określony czas bez względu na to, czy wykonujemy ją nadal. Osoby osiągające dochód pasywny bez wkładu własnej pracy nazywamy rentierami.

Im więcej źródeł przychodu pasywnego tym lepiej.  Każdy dodatkowy sposób przynoszący dochód powiększa budżetu domowy, możesz te pieniądze odkładać na konto oszczędnościowe i budować tzw. poduszkę finansową.

Początki mogą być trudne i na pewno musisz się nauczyć nowych rzeczy, a to wymaga czasu.

Pierwsze pieniądze nie pojawią się od razu, ale Twoja cierpliwość i wytrwałość z pewnością zostanie wynagrodzona.

Skąd wziąć te dodatkowe źródła dochodu i jak je znaleźć?  O tym w następnym artykule.

3 thoughts on “Jedno źródło dochodu czy dywersyfikacja?”

  1. Zdecydowanie zróżnicowanie źródeł dochodu to idealne rozwiązanie, ale noe zawsze się da. Mój zawód na przykład jest dobry i nie narzekam, ale inne działalności podjąć nie mogę.

  2. Pingback: Programy partnerskie czyli programy afiliacyjne - co to jest? - Powerbabka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.