Programy partnerskie czyli programy afiliacyjne.

Programy partnerskie czyli programy afiliacyjne – co to jest?

Programy partnerskie to inaczej programy afiliacyjne, w których właściciel płaci partnerowi prowizje od sprzedanych produktów lub usług. Partner promuje ofertę poprzez linki partnerskie na swojej stronie internetowej, blogu, portalach społecznościowych czy forach tematycznych. Sposób promowania jest dowolny, ale zgodny z regulaminem danego programu a firma dostarcza materiały promocyjne, które partner może wykorzystać podczas promocji. 

Rejestrując się w programie partnerskim otrzymujesz własny unikatowy link partnerski, który przekierowuje klienta na stronę firmy lub produktu. System zapamiętuje klienta, jeśli klient dokona zakupu Ty dostajesz prowizję.

To w jaki sposób będziesz promować ofertę zależy od Ciebie.

Możesz założyć bloga na którym będziesz opisywać produkty i przekierowywać klienta swoim linkiem partnerskim do konkretnego produktu czy sklepu. Możesz pisać artykuły, maile, ogłoszenia, robić filmy czy dawać posty w social mediach. Ważne jednak jest aby nie spamować. Jeśli np. lubisz czytać książki, możesz pisać recenzje książek i przy okazji dodać link do strony zakupu. 

Inny sposób to umieszczenie na blogu czy stronie bannera reklamowego przygotowanego przez firmę, który przekieruje klienta na stronę firmy lub tworzenie stron sprzedażowych.

Możesz promować poprzez posty na portalach społecznościowych wykorzystując grafiki danej firmy, czy udostępniając post z bloga.

Jeśli aktywnie uczestniczysz w forach tematycznych czy grupach na Facebook to tam tez możesz promować swoje produkty tylko uważaj aby nie spamować, nie zarzucać grupy milionem ogłoszeń sprzedażowych

Programy partnerskie  to dobry sposób na dorobienie sobie do budżetu domowego.

Jest to jeden ze sposobów na sposób na dywersyfikację dochodów

  • Przede wszystkim nie musisz inwestować aby rozpocząć współpracę z firmą.
  • Sprzedajesz produkty firmy, nie magazynujesz ich.
  • Nie martwisz się o dystrybucję ani obsługę klienta, firma która polecasz zrobi to za Ciebie.
  • Nie musisz prowadzić działalności gospodarczej bo zawierasz z firmą umowę zlecenie.

Ile zarobisz zależy od tego ile pracy włożysz w promowanie. Możesz dorobić trochę do budżetu domowego, są tacy co zarabiaj niezłą pensję z tego typu programów ale oni traktują to jako pracę i zajmują się głownie tym.

Tu przedstawiłam ogólny zarys funkcjonowania programów partnerskich, których jest bardzo wiele na rynku. Programy partnerskie, które znam i w których uczestniczę znajdziesz tutaj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.